• امروز : دوشنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 20 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Monday - 27 May - 2024
35

مدرسه تلویزیونی سیما دروس معارف اسلامی

  • 20:03
  • 18 آذر 1399

شیوع ویروس کرونا و ضرورت ماندن در خانه‌ها باعث شده است، تا سایت رشته معارف جهت سرعت و سهولت دسترسی دانش آموزان این رشته به آموزش های مختلف و همچنین پربارتر شدن مطالب آموزشی ،از انعکاس آموزش های تلویزیونی دروس نیز غافل نماند. بدیهی است این نوع آموزش ، دارای کاستی هایی است که قطعا با تلاش مضاعف دانش آموزان به حداقل ممکن خواهد رسید.

برای دسترسی به آموزش های تلویزیونی به انتهای مطلب مراجعه کنید.

مدرسه تلویزیونی رشته معارف اسلامی
مدرسه تلویزیونی

شیوع ویروس کرونا و ضرورت ماندن در خانه‌ها باعث شده است. تا آموزش و پرورش با جمعیت ۱۳ میلیون نفر دانش‌آموز. آموزش از راه دور را برای مخاطبان از طریق صدا و سیما و شبکه‌های مجازی راه‌اندازی کند.

هرچند این اقدام فرصتی است . در راستای تحقق و اجرای ماده ۹ قانون اهداف و وظایف وزارت آموزش و پرورش. در استفاده از ظرفیت سازمان صدا و سیما. برای تامین اهداف تربیتی و آموزشی . اما در پس خود با چالش‌های جدیدی همراه است.

شیوع کرونا در کشور موجب شده تا بسیاری از تهدیدها از طریق فضای مجازی به فرصت‌های مهم بدل شوند. گرچه شعار دولت مبنی بر گسترش دولت الکترونیک در کشور .که مزایای بسیاری هم دارد. از تقریباً یک دهه قبل آغاز شد. اما در عمل این اقدام با روند کندی همراه بود. کرونا در این ایام به دلیل ترغیب و تشویق مردم به ماندن در خانه و فرایند دورکاری موجب شد. تا بسیاری از امور جاری از طریق اینترنت و ماندن در خانه انجام شود.

به عنوان مثال آموزش و پرورش با جمعیت ۱۳ میلیون نفر دانش‌آموز. آموزش از راه دور را برای مخاطبان از طریق صدا و سیما و شبکه‌های مجازی راه‌اندازی کرد. که این اقدام توانست ماده ۹ قانون اهداف و وظایف وزارت آموزش و پرورش . در استفاده از ظرفیت سازمان صدا و سیما برای تامین اهداف تربیتی و آموزشی را پس از گذشت ۲۲ سال عملی نماید.

هرچند این قانون و اهداف آموزش و پرورش تا حد زیادی در کمک به شرایط حال حاضر مفید واقع شد. اما در پس خود چالش‌های جدیدی را هم به میدان آورده است.

بنابر گزارش شماره ۲۷۰۱۶۹۴۳ مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی. وزارت آموزش و پرورش سازوکارهای متعددی با محوریت «آموزش از راه دور» پیش گرفته است. که بیشترین تمرکز این وزارتخانه در وضعیت کنونی ارائه آموزش‌ها از طریق تلویزیون برای دانش‌آموزان است.

بنابر ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های موجود، سازوکارهای در پیش گرفته شده در عین ارزشمندی با کمبودها و نقدهای جدی همراه است.

مدرسه تلویزیونی

آموزش دروس پایه های دهم ،یازدهم و دوازدهم در شبکه ۴ سیما

آموزش دروس پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم در شبکه آموزش سیما

آموزش دروس پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم در شبکه قرآن و معارف سیما

لینک کوتاه : https://reshtemaaref.com/?p=3185
  • دیدگاه‌ها برای مدرسه تلویزیونی سیما دروس معارف اسلامی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.